Fragment książki”Karmiczny dług” – Ela Walczak

Książka “Karmiczny dług” powstała jako druga, po “Enamorada” Przeszła do finałów konkursu “Debiut Literacki Roku 2015” W tej chwili wysłałam egzemplarz na konkurs wydawniczy, którego wyniki będą w marcu.
Setyński wyszedł od Czarka, wsiadł do czerwonego BMW i włączył najnowszą płytę Stinga „ The Last Ship” Nie wiele z tego rozumiał, bo nie znał takiej twórczości, która dotyczyła musicali. Nie znał się na tym, ale jego podświadomośc mówiła mu, że nie da się funkcjonować w tym świecie, bez znajomości tematów, o których mówi tylko koneser.
– Schodzisz gościu na psy. Co to za kawałki? Urodziłeś się w Newcastle ale to nie powód, żeby śpiewać o jakiejś stoczni. „Roxanne” kolego, „Shape Of My Heart” z Leona Zawodowca. W co wierzysz? Że odbudujesz przeszłość? Stocznie, kogo to ochodzi? Agnostyku pierdolony – wyjął płytę i wrzucił do schowka.
Podjechał pod firmę MODELING PROJEKT. Zaparkował i włożył do otwarzacza kasetę motywacyjną. Siedział w skupieniu i słuchał. Zamknął oczy powtarzając za lektorem:
„Najgłębsze warstwy podświadomości kryją nieskończoną mądrość,
nieskończoną moc. Owe psychiczne moce naprawdę istnieją.
Siły to wprawdzie niewidzialne, ale przemożne. Twoja własna
podświadomość daje rozwiązania każdego problemu i kryje
przyczynę każdego skutku.”

Wjechał na dwudzieste trzecie piętro. Tam mieściła się jego polska franszyza Modeling Projekt. Firma, która miała swoją siedzibę „matkę” w Stanach. W ciągu dwóch lat miał już sieć w Hiszpanii, Polsce i w Rosji.

Setyński po nieudanych próbach grania w filmach i reżyserowaniu swoich projektów teatralnych w Polsce, postanowił zmienić swoje życie. Jak większość ludzi w tych czasach. Wyjechał do Stanów i tam skończył MBA. Próbował kilka rzeczy, zanim dotarł do przeznaczenia. Sprzedawał filtry do wody, ubezpieczenia, najdłużej zatrzymał się przy nieruchomościach. Jego firma zakupiła willę w Tybecie. Setyński wpadł na pomysł sprzedawania takich domów milionerom w Hiszpanii. W Saragossie poznał Seńora Gerante, hiszpańskiego dyktatora mody. Opchnął mu Tybet i podkradł pomysł franszyzy w biznesie modowym. W tym momencie rozpoczęła się jego prawdziwa kariera. Czytał książki motywacyjne, uczestniczył w szkoleniach couchingowych, by móc zmienić osobowość średniego aktora w zajebistego biznesmena. Po dwóch latach tyrania i rozwoju osobistego, spełniło się jego marzenie. W Newsweeku podano informację, że pojawił się diament wśród amerykańskich biznesmenów. Uznał, że jego przeznaczeniem jest zmienianie świata. Zaczął sprzedawać swoje książki i kasety motywacyjne, w których przekazywał swoją wiedzę w jaki sposób uzewnętrzniać umiejętności osiągania celów w docieranie na zawodowy szczyt. Zaczął wierzyć, że buddyzm i wiara w Boga pomogły mu odnieść sukces. Więc według tego wyznania miał do spłacenia dług. „Bóg pomógł ci odnieść sukces, więc twój dług polega na tym, żebyś pomógł innym”. To był tytuł jego pierwszej książki. W to wierzył, a więc stworzył kolejny biznes. Reżyserował filmy i kasety ze swoimi wykładami „ Bóg, biznes, miłość”. Otrzymywał coraz więcej listów z podziękowaniami uratowania życia, sfrustrowanych niedowiarków, dla których niemożliwe, oznaczało wyłącznie niemożliwe. Tak poznał swoją piękną żonę. Była dwadzieścia lat młodszą od niego modelką, która nie wierzyła w sukces. Dzięki jego wykładom i wsparciu mentalnym zaistniała naprawdę. Jej dług polegał na tym, żeby wprowadzić go w świat mody.Phototastic-2015-12-10_006665f4-98cc-4af3-be40-52adc6a132c6[1]

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s