Ebooki – blogi – muzyka na Spotify

Dwadzieścia lat temu pojechałam po raz pierwszy do Barcelony na koncert jeszcze wtedy mało znanej Jennifer Lopez. W hotelu, w którym mieszkałam odbywały się wtedy Międzynarodowe Dni Wolnej Przedsiębiorczości. Pamiętacie pierwsze telefony komórkowe:) To były te czasy.

PIERWSZE TELE

Od zawsze byłam ciekawa świata, nowości, dlatego wybrałam się do sali konferencyjnej na jakiś wykład, dotyczący tego, co będzie możliwe w technologii za dwadzieścia lat i jaki to będzie miało wpływ na światowy marketing. Wykład prowadził Kubańczyk, który studiował i mieszkał kilka lat w Polsce, a potem poznał Hiszpankę i właśnie tam zamieszkali. A więc od razu kupiłam człowieka:) Luis i kilkoro hiszpańskich biznesmenów przedstawiali wizje, w  której świat internetu zmieni dotychczasowy styl życia ludzkości. Mówił m.in o internetowych sklepach, i o możliwości kupowania wszystkiego bez wychodzenia z domu. Pamiętam, że po tych słowach została połowa sali. Wyszli ci, którzy uznali to za brednie. To były czasy pierwszych wizjonerów typu Carnegi i książek, które pojawiały się na rynku o pozytywnym myśleniu. Wróciłam do Polski i jakoś sama nie byłam w stanie dopuścić myśli, że tak może być. Lata mijały i nigdy nie wpadłam na to, że niepostrzeżenie, jakby bez rozgłosu, po cichu to wszystko o czym mówił ten Kubańczyk wydarza się. Dlaczego o tym piszę?

Z powodu książek, które kocham i muzyki, którą uwielbiam.

Co się zmieniło przez te dwadzieścia lat? Wszystko oprócz ludzi.

obraz czytnika

Dziś nie wychodząc z domu możesz mieć dostęp do niezliczonej ilości książek. Czytając je w telefonie i na czytnikach. I nie jest prawdą, że trzeba czuć zapach kartki, żeby lubić czytać. Bzdura. Trzeba lubić czytać, żeby kolego i koleżanko czytać. To nieprawda, że poziom czytelnictwa spada. Tak piszą wydawnictwa, które zaczynają promocję od takich właśnie słów. Jechałam ostatnio pociągiem i w przedziale , w którym siedziało osiem osób, cztery czytały. Dwie osoby książki papierowe, a dwie miały czytnik.

Najciekawsze informacje o tym, jak promować dzisiaj sztukę, spektakle teatralne i co się komu podoba i dlaczego chodzi się dzisiaj do teatru przeczytałam na blogach młodych ludzi, którzy mają prawo, jak każdy pisarz, poeta oraz znany “celebryta” wypowiadać swoje myśli w taki sposób. Dlatego zachęcam młodych do pisania blogów. Uczą odwagi i dają poczucie tego, że też jesteście ważni i macie wpływ na losy tego świata. I nigdy nie wecie, kto was przeczyta, i że możecie mieć wpływ na jego decyzje.Czy się to starym piernikom, mądralom, wyjadaczom podoba czy nie!:)

Muzyka w moim życiu, to temat rzeka. Ale bez Spotify dzisiaj, nie byłoby życia. Słuchanie na żądanie tego co chcesz, co kochasz, bez wychodzenia z domu!

Luis zginął w wypadku samolotowym, nie doczekał realizacji swoich wizji ale z pewnością został w sercach tych, którzy słuchali go dwadzieścia lat temu:) jako przekochany mądrala, który żył po to, żeby zmieniać świat.

Nie wiem co by dzisiaj dzisiaj powiedział Kochanowski, Miłosz, Szymborska czy Dostojewski, gdyby zobaczyli, że ich twórczość czyta się w telefonach komórkowych. Ale nikt już ich o to nie zapyta.

Czytajcie ebooki i kochajcie czasy, w których żyjecie, bo za dwadzieścia lat być może kupisz mój ebook w kiosku internetowym w kosmosie. Wszystko jest możliwe tylko w to uwierz:))

ebooki zdjęcie

 

Zapisz

Zapisz

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s